Rastliny vhodné pre zvieratá č.2

rastliny vhodné pre zvieratá

Hľadanie rastlín, ktoré budú vhodné pre domáce zvieratá môže byť niekedy náročné. Preto vám prinášam zoznam rastlín, ktoré vašim domácim miláčikom neublížia ani pokiaľ by na nich náhodou dostali chuť. 

Banánovník (Musa)

Musa je pomerne rýchlo rastúca rastlina. Jej listy pripomínajú palmu, teda využitie nájde aj vo väčších priestoroch, no nemusíte sa báť, v domácich podmienkach bežne nenarastie viac ako 1 meter. Má rada slnko a v lete s dostatkom vlahy zvládne aj horúce dni na terase či balkóne. 

banánovník

Fitónia (Fittonia)

Fittonia je nenáročná rastlina, ktorá je navyše dostupná v rôznych farbách. Miluje vlhko a rastie veľmi rýchlo aj pri horších svetelných podmienkach. 

fitonia

Papraď – Nefrolepka (Nephrolepis)

Áno aj rôzne druhy papradí patria k rastlinám bezpečným pre zvieratá. Jedinou výnimkou je Asparagus, ktorý sa síce radí k papradiam, no v skutočnosti ňou nie je. 

paprad

Orchidea (Orchidea)

orchidea

Hoya (Hoya)

Jedna z mojich obľúbených ťahavých rastlín. Hoya alebo inak nazývaná aj Voskovka má tvrdé listy a to ju robí odolnou voči rôznym druhom škodcov. Voči zubom vášho zvieratka také odolné síce nebudú, no zaručene vám spestria každú poličku v miestnosti. Jej listy majú zväčša oválny tvar, no nájdu sa aj výnimky ako napríklad Hoya Kerrii, ktorej listy majú tvar sdrca. 

Kalatea (Calathea)

Toto je najväčším prekvapením na záver. Calathea sa radí k rastlinám náročným na rast a starostlivosť, no ak sa jej u vás darí môžete byť úplne bez obáv. Calathea rovnako patrí k rastlinám, ktoré sú vhodné pre domáce zvieratká.

kalatea

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore